Vše okolo tabáku...
#1459 od shisha-maniac
sob 12. zář 2009 22:21:01
Ahoj lidi, jak tak čtu ty návrhy na vylepšení tabáků, dochucování atd. tak mě napadlo, pěstuju tabák a když bych ty lístky fermentoval jako se to dělá s tím co se pak kouří a naložil to třeba do toho toppingu nebo do melasy nebo medu a případně ještě dochutil, jak by to asi dopadlo? Nemáte někdo s tímhle už zkušenosti?

P.S: Je takovýhle pěstování tabáku nějak postižitelný když je to zatím jenom v květináči?
#1461 od GiGaB@yt
ned 13. zář 2009 12:28:50
Pěstování a celkově sklizeň bych viděl v pohodě. Na netu sem našel dost návodů jak si tabák vytvořit, ale osobně jsem zvědav zda-li Shaman (příště po pařbě val spát dom, jo? :mrgreen: ) příjde se svým návodem
#1463 od Shamann
ned 13. zář 2009 14:41:18
GiGaB@yt píše:Pěstování a celkově sklizeň bych viděl v pohodě. Na netu sem našel dost návodů jak si tabák vytvořit, ale osobně jsem zvědav zda-li Shaman (příště po pařbě val spát dom, jo? :mrgreen: ) příjde se svým návodem

promin .o)
#1468 od shisha-maniac
stř 16. zář 2009 3:00:15
mno, tabák je to viržinský, dá se sehnat buď na inzercích na netu (popř aukro) ale jsou to hrozně malý semínka a blbě se to sází nejlepší je pinzeta
jinak pěstovat jsem to začal pár měsíců zpátky a roste to strašně pomalu takže na odpověď si i já počkám :)
#1998 od zany175
pát 16. dub 2010 15:26:37
Vlastní výroba, to mi zaujalo už někdy před rokem, kdy jsem vysadil svůj první tabák - Tabák Selský. Teď mám listy a přemýšlím co s tím. (sušil jsem trochu déle než je zvykem)
Pročítal jsem několik návodů k výrobě domácí tabáku do VD. Všichni se ho pokoušeli vyrobit z cigaretového tabáku k balení.
Postupů je určitě spousty, ale shodují se v těchto bodech:
1) Proprání tabáku ve vodě
2) Ochucení tabáku
- vetšinou pomocí ovoce, sirupů, medu a podobně.
- z ovoce se musí vymačkat sťáva, nemíchat kousky ovoce s tabákem, jinak to prej smrdí jako grilovaný maso :?
3) Uspůsobení tabáku ke kouření ve VD
- Smícha se melasa, med a glycerin v přibližném poměru 4:2:1
- Melasa s medem určují, jak dlouho tabák vydrží dokud se nespálí, glycerin zajišťuje dýmivost tabáku.
- Tuto směs je dobré prohřát, aby se složky lépe promísily.
4)Takto upravený tabák se má nechat uležet, možno až několik týdnů.

Tento postup nemám ověřený, ale chystám se podle něj svůj tabák vytvořit.
Momentálně jsem u fermentace, kterou zaroveň využívám k ochucení tabáku. Mám 2 várky. První je se šťávou z pomeranče, druhá je pouze nakrájené jablko na plátky a mezi tím jsou vložené listy tabáku. Vše vzduchotěsně uzavřené na 3 dny a zahřívané radiátorem.

Pro melasu s glycerinem se chystám vypravit do lékárny, pak napíšu kolik to stálo.
#2001 od kefalyn
pát 16. dub 2010 19:32:45
zany175 píše:Vlastní výroba, to mi zaujalo .....
Momentálně jsem u fermentace, ....

Pro melasu s glycerinem se chystám vypravit do lékárny, pak napíšu kolik to stálo.

jak a kde to pls fermentuješ :roll:
já sem akorát slyšel že se to má za určité teploty ve sklenicích :?:
#2029 od zany175
pon 19. dub 2010 19:02:32
Fermentaci jsem vyřešil tak, že jsem tabák dal do sklenice společně s nakrájeným jablkem. No dneska byli první zkoušky:
Melasa 500g za 99Kč
Gliceryn 200g za 75Kč
Nakonec jsem to smíchal v poměru 2:1 bez medu ani čehokoliv jinýho.
Tabáček se v tom louhoval asi hodinku a pak jsem naložil VD. Musim říct, že nic moc. Chuť skoro žádná. Teda spíš to mělo příchuť melasy než jabka. Dým asi jako Nakhla, ale vydržel mi na 15-20min, pak se to spálilo.
Nemá někdo nápad, jak vylepšit chuť? To se mi zdá jako největší problém.
#2030 od J0K€
pon 19. dub 2010 19:22:31
Zany:Čau já vyřešil chuť tak že jsem vzal tabák trochu ho namočil a oklepal, dal sem ho stranou a dal sem vařit asi deci vody , v obchodě sem vzal nejaký ovocný výrazný čaj( já cherry) ten sem dal asi 5sáčků do té vroucí vody .Nandal sem tabák do toho čaje a nechal luhovat spolu s čajem a 5 minut povařil nechal odstat 24 hodin po 24 hodinach sem to hodil na taliřek na topeni a nechal usušit, pak sem vzal lžíci melasi a lžíci medu a dal sem to do plecháčku a zahřal do tekutosti tam sem hodil jeden sáček toho samého čaju a mírně sem zahříval a míchal dokud nepustil chut a barvu to sem vmíchal do tabáku a a k tomu půl lžice glycerinu.Zamačkával sem to do tabáku a potom sem to trochu zmačkl aby to trochu udělalo lepkavou hmotu ( ne tekutou :!: ) musí fakt jak normál tabák nechal sem to 5 dní odstat a proležet v dýleráčku a pak nabil do kotle ja sem si docela pochutnal :shisha3: :shisha3: :shisha3: tento postup mam odskoušený :idea: :idea:
#2041 od kefalyn
úte 20. dub 2010 15:50:49
jj hned jak dopěstuju tak du na to :D :D :shisha3: :shisha3: :shisha2: :shisha1: